A válasz természetesen igen, azonban a kép ennél jóval árnyaltabb. Ugyanis az egyéni igények határozzák meg, hogy érdemes-e bekapcsolni a zenét. Vannak, akik csak néma csendben tudnak dolgozni, míg másoknak szükségük van egy kis háttérzajra a hatékony munka végzéshez.
Ha bővebb információkra van szüksége a munka közbeni zene hallgatásról, akkor klikkeljen ide. Mindannyian mások vagyunk és ez a munka közbeni zene hallgatás kapcsán is megmutatkozik. Nem butaság bekapcsolni a zenét munka közben, mivel számos előnye lehet. Bizonyos munkakörökben, különösen, ahol egy nagy adag kreativitásra van szükség, ott a zene sokat segíthet az effektívebb munka végzésben. Különösen abban az esetben, ha már több óra munka után, amikor már nehezen jön az ihlet, akkor egy pörgős zene vagy egy kellemes melódia sokat segíthet, hogy könnyebben menjen a munka. De nem csak a munkában segíthet a zene, hanem számtalan élethelyzetben is, például edzés közben vagy az autóban az ember nem alszik el több órányi vezetés után sem. A munka közbeni zene hallgatásnak tehát számos előnye van, azonban az sem mindegy, hogy milyen zenét hallgatunk. Ugyanis a szavak nélküli zenék nagy előnye, hogy a nem a szavakra figyelünk, így nem terelik el a figyelmet a munkáról.
Az irodában is nagy segítséget jelenthet a zene, ahol általában nagy az alapzaj. Ilyen például a billentyű leütés, az emberek beszélgetésére, a nyomtató zaja, a tűsarkú kopogására és még számtalan zaj, amik miatt nehéz koncentrálni. Fülhallgató segítségével olyan hangosan hallgatjuk a zenét, ahogy csak szeretnénk, ráadásul másokat sem zavarunk vele. Bizonyos dallamok hatására akár új ötlet, ihlet is megszállhat minket. Összességében egyén függő, hogy szereti-e, ha szól a zene vagy zavarja-e munka közben.