A bojlerben víz felmelegítése után az égési gázokat kémény vagy más szellőző rendszer segítségével a házból kiszellőztetik. Ha a szellőztető rendszert nem megfelelően tervezték, telepítették és nem gondozták, az szénmonoxid felhalmozódását okozhatja az otthonban, vagy tűzveszélyt jelenthet. Ezért vigyázni kell a bojlerekre.
80 literes bojler elérhető a villanybojler-csere.hu weboldalon gyors kiszállítással és kedvező árakkal ezért garantáltan nem fogja megbánni ha benéz hozzánk. A bojlerben a forró víz vagy gőz egy csőrendszeren keresztül halad, hogy hőt juttasson oda, ahová szüksége van erre, majd visszafelé indul, hogy újra kezdje a folyamatot. A bojler rendelkezik külső vezérlőkkel, amelyekkel manuálisan vagy automatikusan szabályozható a hőmérséklet és maximalizálható a hatékonyság. A bojler kétféle módon képes hőt szállítani. Az egyik módszer az, hogy a bojlerban lévő vizet forrásig melegítjük, és forró gőz keletkezik. Mivel a gőz könnyebb, mint a levegő, minden mechanikai segítség nélkül felemelkedik a rendszer legmagasabb pontjára, általában egy radiátorra. A radiátor hőcserélőként működik, és a gőz leadja a hőjét a környező levegőnek, és visszakondenzálódik a vízbe.
Mivel ez a víz nehezebb, mint a gőz, a csőrendszeren keresztül visszaesik a bojlerbe, ahol addig melegítik, amíg gőzzé nem válik és újra emelkedni kezd. A hő leadásának másik módja az, hogy a vizet felmelegítjük a forráspontja alatti kiválasztott hőmérsékletre, és magát a forró vizet az épület körül lévő hidraulikus radiátorokba juttatjuk. Mivel a meleg víz csak nagyon lassan emelkedik, az ilyen típusú szállító rendszerhez szivattyú szükséges, hogy a vizet a bojlertól a radiátorokig keringtesse. Mint a gőzszállító bojlerekben, a víz a levegő hőjét adva visszatér a bojlerhez, hogy ismét felmelegítse. Bővebb leírásért és további információkért keresse fel a villanybojler-csere.hu weboldalt.